معرفی ترمووود و هرآنچه که باید بدانید

ترمووود یا اصطلاحا چوب ترمو نوعی چوب طبیعی می باشد که عملیات فرآوری در قالب حرارت دادن یه چوب بر روی  آن صورت میگیرد که با استفاده از آن مقاومت چوب در شرایط محیطی مختلف همچون باران، برف و نور ‌مستقیم خورشید افزایش میابد

ترمووود در معماری های مدرن و سنتی کاربرد بسیار زیادی داشته و مورد توجه معماران قرار گرفته است.

انواع مختلف چوب ترمو به شرح زیر میباشد :

 1. ترمووود از درخت کاج (pinc)
 2. ترمووود از درخت زبان گنجشک (ASH)
 3. ترمووود از چوب اسپروس (spruce)
 4. ترمووود کاج بدون گره  

تکنولفور و فرایند تولید

فرایند خشک کردن : 

این فرایند تا حداکثر دمای 130 درجه سانتی گراد انجام میشود و رطوبت چوب را به صفر می‌رساند.

فرایند عملیات حرارتی :

در این مرحله دمای چوب تا 185 الی 212 درجه، بسته به نوع مواد اولیه و کاربرد آن می‌یاشد که در واقع اصل عملیات حرارتی در این مرحله انجام میشود. از بخار آب به عنوان گاز محافظ برای جلوگیری از آتش گرفتن استفاده میشود.

خنک کردن :

در این مرحله با استفاده از پودر آب و فرایند کنترل شده دما، دمای چوب را تا دمای محیط کاهش یافته و از کوره خارج میشود ضمن اینکه به رطوبت مناسب نیز میرسد.

نقاط تمایز

 • عملیات حرارتی استاندارد
 • توزیع آسان در سراسر کشور
 • کیفیت بالای محصولات
 • درجه بندی دقیق
 • مواد اولیه درجه یک
 • پشتیبانی خدمات

جدول محصولات

انواع گرید ترمووود

 1. ترمووود گرید A : معمولا مغز چوب و الوارهای  بزرگ درختان دارای … ترک خورده همراه با گره های پروانه ای در فواصل منظم می باشد که این دو ویژگی موجب استحکام بالاتر چوب شده و زیبایی دو چندانی به چوب میدهد. همچنین این ساختار یک دست موجب برش و نصب راحت تر چوب میشود. ترمووود گرید A، از مغز الوار های چوب برش خورده میشود که همین امر موجب قیمت بالاتر این دسته بندی میشود.
 2. ترمووود گرید B : هرچه برش چوب از مغز الوار فاصله بگیرد، میزان گره های پروانه ای کمتر شده  و فواصل آنها نظم کمتری پیدا میکند. همچنین ترک های سطحی بر روی چوب قابل مشاهده میشود. ترمووود  گرید B به واسطه اینکه با فواصل از مغز الوار برش میشود. این ویژگی ها را دارا بوده و متعاقبا قینت مناسب تری نسبت به گرید A را دارا میباشد.

با توجه به بروز بودن قیمت ترمووود، برای اطلاع از قیمت ها لطفا با شماره ی خدمات آروند که در قسمت تماس باما ثبت شده است تماس حاصل فرمایید.